Makijaż permanentny krok po kroku
12

A A A

Makijaż permanentny powinien być wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przez linergistkę posiadającą do tego odpowiednie uprawnienia, oraz przy użyciu renomowanego sprzętu i jednorazowych końcówek. Tylko zachowanie tych zasad gwarantuje prawidłowy przebieg zabiegu permanentnego pigmentowania skóry.

Obecnie makijaż permanentny jest już bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, na który decyduje się coraz więcej kobiet na całym świecie. Bezsprzecznie największym jego atutem jest duża oszczędność czasu podczas porannego makijażu, a także jego niezmienność bez względu na porę dnia, warunki atmosferyczne, a nawet wyjście spod prysznica lub z basenu.

Od czego zacząć?

Zanim linergistka przystąpi do wykonania makijażu permanentnego, najpierw musi razem z klientką ustalić kolor brwi, kresek wokół oczu lub konturów i wypełnienia ust. Następnym krokiem jest wstępne wyrysowanie kształtu przyszłego makijażu. Najczęściej linergistka wykonuje kilka propozycji konturów brwi lub ust a także kilka różnych kresek na powiekach. Spośród zaproponowanych przez kosmetyczkę wzorów narysowanych zwykłą kredką do oczu lub konturówką do ust, klientka wybiera odpowiedni dla siebie wzór. Czasami inspiracją do odpowiedniego dobraniu kształtu makijażu jest przyniesione przez klientkę do gabinetu kosmetycznego zdjęcia lub wycinka z gazety.

Wybór odpowiedniego kształtu makijażu

Makijaż permanentny krok po kroku

Makijaż brwi, fot. e_brand via Compfight cc

Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny brwi, które w naturalnym stanie mają już określany kształt. Dla zachowania niezmienionych rysów twarzy nie zaleca się radykalnej zmiany ich kształtu. Najlepiej, gdy makijaż permanentny uzupełni brakujące elementy włosków, podkreśli ich kształt i ewentualnie je przedłuży. W przypadku makijażu permanentnego kresek na dolnej i górnej powiece, nie zaleca się zmiany koloru pigmentu, który powinien być taki sam, jak naturalny kolor rzęs. Obecnie modne jest również wydłużenie kreski wzdłuż górnej linii rzęs, która optycznie zwiększy wyrazistość oka.

Najwięcej problemów sprawia dobranie idealnego kształtu ust. Najczęściej na etapie rysowania propozycji ich linii dokonuje się korekty zbyt wąskich ust, które można idealnie powiększyć. Nie zaleca się stosowania zbyt intensywnego koloru ust.

Makijaż permanentny krok po kroku

Makijaż ust, fot. Auntie P via Compfight cc

Przebieg zabiegu

Każdorazowo zabieg makijażu permanentnego należy rozpocząć od znieczulenia miejsca poddanego zabiegowi. Dla uzyskania dobrego efektu znieczulającego, krem znieczulający powinien być nałożony na około godzinę przed rozpoczęciem makijażu. Najważniejszym etapem makijażu permanentnego jest wprowadzenie do warstwy naskórka odpowiedniego pigmentu. Zabieg wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia wyposażonego w aplikatory jednorazowego użytku. Takie postępowanie zabezpiecza przed ewentualnym zakażeniem miejsca zabiegu. Wykonanie makijażu permanentnego trwa od około 1 godziny do nawet 3 godzin (łącznie z czasem przygotowania). Czas trwania zabiegu uzależniony jest od miejsca wykonania zabiegu a także od indywidualnych cech skóry. Niekiedy w czasie zabiegu potrzebne jest ponowne znieczulenie miejsca pigmentowania.

Czynności po zabiegu makijażu permanentnego

Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu makijażu permanentnego, kosmetyczka powinna zdezynfekować skórę i nałożyć krem o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym. Skóra jest zaczerwieniona a nawet opuchnięta. W tym czasie efekt zabiegu jest bardzo przerysowany, a kolor jest bardzo intensywny. Ostateczny efekt makijażu jest widoczny po około tygodniu. Przez ten czas mija również opuchlizna, a w miejscu pigmentowania tworzą się niewielkie strupki, które muszą samodzielnie odpaść i nie wolno ich zdrapywać. W tym okresie należy również stosować maści łagodzące.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*
 1. Re: Makijaż permanentny krok po kroku bueno.bueno

  podoba mi się to i mam ochotę sie skusić ;) już nawet przejrzałam oferty w Wawie i jeśli się zdecyduję to na salon denique. zawsze tak mam, że jak coś mnie interesuje to najpierw zbieram wiadomości, a potem działam i jestem coraz bliżej by powiedzieć „tak” ;)

  Odpowiedz

 2. Re: Makijaż permanentny krok po kroku Anna

  Witam, mam takie pyanie mam za bardzo wyskubane brwi czy jest możliwość coś z nimi zrobić na brwi np makijaż parmanentny ?

  Odpowiedz

 3. Re: Makijaż permanentny krok po kroku Talaga Natalia

  witam mam pytanie ! ile dni po makijażu pernamentnym mozna malowac rzesy?

  Odpowiedz