Przeciwwskazania do robienia makijażu permanentnego
shutterstock_105909311

A A A

Makijaż permanentny, choć jest zabiegiem inwazyjnym, uważany jest raczej za bezpieczną metodę poprawiania wyglądu. Specjaliści podkreślają jednak, że nie każdy powinien decydować się na jego wykonanie. Są bowiem pewne przeciwwskazania, które decydują o tym, że pewne osoby nie powinny decydować się na taki zabieg.

Makijaż permanentny, wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę w renomowanym gabinecie kosmetycznym, nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia. Są jednak pewne choroby i stany fizyczne klientów, które sprawiają, że zabieg mógłby być dla nich niebezpieczny.

Czynniki niekwalifikujące do zabiegu wykonania makijażu permanentnego:

 • Cukrzyca
  Z wykonania makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby cierpiące na cukrzycę nieustabilizowaną. W przypadku cukrzycy ustabilizowanej, gdy pacjent znajduje się pod stałym nadzorem lekarza, zabieg może zostać wykonany.
 • Nowotwór
  Osoby cierpiące na nowotwór, będące w trakcie trwania chemioterapii, nie powinny decydować się na zabieg wykonania makijażu permanentnego. Po zakończeniu tego leczenia, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
 • Łuszczyca
  Osoby cierpiące na łuszczycę nie powinny decydować się na makijaż permanentny, ponieważ zabieg ten może wywołać rzut łuszczycowy.
 • Ciąża
  Kobiety w okresie ciąży są szczególnie mocno narażone na infekcje i zakażenia, które mogą być niebezpieczne dla dziecka. Ponadto skóra w trakcie ciąży jest bardziej wrażliwa i podatna na alergie. Z tego powodu, makijaż permanentny, jako zabieg inwazyjny jest odradzany w tym okresie.
 • Opryszczka, infekcja
  Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które cierpią na opryszczkę, bądź przechodzą właśnie jakąś infekcję. W przypadku opryszczki permanentnej, zabieg w ogóle nie powinien być wykonywany, jeśli zaś chodzi o infekcję, to po jej wyleczeniu można wykonać makijaż permanentny.
 • Leki
  Osoby przyjmujące leki sterydowe i przeciwzakrzepowe powinny zrezygnować z makijażu permanentnego, ponieważ specyfiki te powodują znacznie dłuższe i problemowe gojenie się ran.
 • Nadwrażliwość na ból
  W trakcie wykonywania makijażu permanentnego, na miejsca wprowadzania barwników nakłada się maści znieczulające. Mimo tego jednak wiele kobiet odczuwa dość intensywny ból związany z ingerencję w naskórek bardzo wrażliwych miejsc. Kobiety, które mają bardzo niską tolerancję bólu, powinny więc zrezygnować z zabiegu.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*
 1. Re: Przeciwwskazania do robienia makijażu permanentnego Weronika

  Witam,
  Miałam ponad tydzień robiony makijaż parnamentny kreski górne oczu, i do tej pory mam oczy podpuchniete jak wstaje i na powiekach bardzo suche i zaczerwienione. Nie wiem czym to jest spowodowane? Chciałam isc na korekte ale nie wiem czy w tej sytulacji mogę. Bardzo proszę o kontakt.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz